Hakkımızda

Destek Makina Otomotiv Ltd. Şti. 2004 yılında JCB HİDROMEK MASTAŞ bekoloder grubu makinalara özel servis hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne kadar kaliteli ve hızlı hizmet anlayışından vazgeçmeyerek faaliyetini sürdürmektedir.

2008 yılında Enerji Nakil Hatlarında yaşanan büyüme ve gelişmeye paralel olarak, bu sektörde çalışan makine ve malzemelere, tamir ve bakım hizmetinin verilmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu boşluğu doldurmak amacı ile faaliyetlerini bu doğrultuda değiştirmiş ve enerji sektöründeki açıkları kapatan bir firma konumuna gelmiştir. Bununla beraber Destek Makina Otomotiv Ltd. Şti. sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kendi makina parkını oluşturmuş ve bu makinaları yurtiçi ve yurtdışı projelere kiraya vererek enerji nakil hatlarındaki yoğun makina talebin karşılanmasına katkı sağlamıştır. 380kv çift devreden, 154kv tek devreye, OPGW den, Koruma teline kadar havai ve yeraltı her çeşit hattı çekecek 7 takım makina parkına sahip olmuştur. DESMAK markası ile sektöre makine ve malzeme imalatının yanı sıra OMAC – İtaly, POWERCOM – İsviçre gibi sektörün öncü ve güçlü firmalarının satış ve satış sonrası servis hizmetlerini de bünyesinde barındırmaktadır.

Destek Makina Otomotiv Ltd. Şti. kurucusu Kadir ŞIK’ın 40 yılı aşkın hidrolik iş makineleri tamir, bakım, onarım ve yedek parçadaki tecrübe, deneyim ve ustalığı bulunmakta olup, katlanarak devam etmektedir. STFA ENERJİ firmasında çırak olarak işe başlayıp, tamir atölyesi ustabaşı ve makine şefi olması ve sonrasında kendi işini kurması ile kişisel gelişimini devamlı sürdürmüştür.

Destek Makina Otomotiv Ltd. Şti. Şuan Ostim Sanayi Sitesinde 600m2 atölyede tamir bakım onarım ve imalat işleri yapmakta ve Yakacık’ta (Kuzey Ankara Çevre Yolu yanı) bulunan 2.500m2 alana sahip makina parkında 8 adet personeli ile hizmet vermektedir.